SEO Çalışması

SEO Çalışması SEO Çalışması Smartien

SEO Çalışması

İzmir SEO Firması olarak önceliğimiz ve gerekliliğimiz müşterilerimiz için İzmir için yerel SEO çalışması yapmaktır.

Bunun başlıca iki nedeni vardır. Birincisi Google başta olmak üzere arama motorları konum bazlı olarak sonuçları ilk sayfalara taşıdığı için konum bazlı olarak çalışma yapmak şarttır.

İkinci sebep, organik trafik ile arama sıralarını ilerletmek esas olduğu için öncelik ile yerelde bir başarı kazanılmalıdır ki, ülke çaplı ve global arama sıralamalarında ilerleme de sağlanabilsin.

SEO çalışmalarımızı web sitesi içinde kurduğumuz SEO yazılımları ile desteklemekteyiz. Bunlar sadece SEO analiz yazılımları değildir. SEO ile ilgili arama motorunun beklediği kriterleri otomatik bir şekilde günlük olarak yapabilen, çıkarılan analizlere göre web sitesinin link yapısı başta olmak üzere tüm etkilenmesi gereken bölümlerine etki etmemizi sağlayacak arabirimler ve gelişmiş yazılımlardır.

Bunun dışında bu yazılımlar sayesinde bir önpanel izlemesi de elde etmekteyiz. Bundan kastımız SEO çalışmasını günlük aldığımız verilere göre yine bu yazılımlar sayesinde sürekli iyiye doğru geliştirebilmekteyiz.

SEO uzmanı ismi altında hizmet verdiğimiz için sorumluluğumuz çok büyük olmaktadır. Özellikle artık giderek SEO çalışması yapmanın arama motorlarını bir nevi manipüle edilmesi olarak adlandırabileceğimiz için arama motorları da her gün hatta bazen saat aralıklarında bir çok yeni güncelleme ve sıkı kurallar tanımlamaktadır.

Bu kuralların bazıları listelerde çok az değişiklik yapsa dahi bazıları eğer kötü bir SEO çallışması yapılıyor ise web sitelerinin  arama motorlarından silinmesine kadar giden sonuçlar yaratmaktadır.

Böyle bir durumun bir firmanın ticari olarak ölmesi anlamı dahi taşıyan sektörlerde uğraş vermekteyiz. Bu da sorumluluğumuzun ve yaptığımızı işin ciddiyeti hakkında az çok bilgi vermektedir.

SEO Çalışması Etapları

SEO çalışmalarımızın ilk etabı site içi linklerin ve içeriklerin istenen arama sorgularına uygun hale getirmesi ile başlar.

İkinci etapta içerik olarak sitenin zenginleştirilmesi gelir. Özgün içerikler rastgele değil, arama sorgularını destekleyecek biçimde yazılır.

Arama motorlarının kriterlerinin ve güncellemelerini sürekli olması da bu çalışmaları zorlu kılmaktadır.

Üçüncü etap çalışmalar ise size doğal yollardan backlink kazandırma veya bizim deyimimiz ile sitenizin internet ortamında bilinirliliğinin arttırılması çalışmalarıdır. Klasik diğer SEO firmalarının aksine sektörünüz ile alakalı olmayan hiçbir siteye kayıt veya link bırakma yapmamaktayız. Bunun yarardan çok zarar verdiği artık çok kesin sonuçlar ile ortaya konmuştur.

İlk etapta yarar sağlıyor gibi gözüken bu çalışmalar, link sayısının artması ile bir kargaşaya ve spam cezası almaya kadar giden süreci başlatmaktadır.

Dördüncü etap SEO çalışması ise müşteri eğitimidir. Tüm bu çalışmanın odağında aslında web sitesi değil, web sitesinin sahibi vardır. Eğitim de bu çalışmanın asıl bir parçası olmaktadır. Yapılan her uygulama niye ve nasılları ile beraber müşterimize anlatılır.

Gizli veya ileride zarar vermesi muhtemel hiçbir çalışma uygulanmaz, müşterimiz ısrar ile istese dahi uygulanmaz.

Bize iletişim bilgilerimizden ulaşarak SEO çalışmamız ve fiyatlarımız hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz.