Logo Tasarımı

Logo Tasarımı Logo Tasarımı Smartien

Grafik tasarımda sihir diye bir kelime varsa “Logo Tasarımı” bu sihrin her gün gerçekleşen halidir. Tek bir kelime etmeden firmanız için söylenen ve söylenecek tüm kelimeleri saniyeler içinde etkilemek istediğiniz kişi veya kişilere anlatır. Düşünceye geldiğinde, yalnızca birinin gözünü yakalamaktan bahsetmekle kalmıyoruz, aynı zamanda bir saniyeden daha kısa bir sürede duygu, kişilik ve tutkuyu sindirmekten bahsediyoruz.

Her zaman bu çok bir iştir. Neredeyse imkansız bir iş gibi gelebilir. Ancak etkileyici bir “büyük logo” bu amaca hizmet ediyor. Elbette büyükten kastığımız basım ölçüleri değil.

Logo Tasarımı

Logonuz, müşterinizle olan ilişkinizi başlatan ve yolculuğunuz boyunca sizinle birlikte olan kimliğinizin amiral gemisidir. Ve herhangi bir değerli ilişki gibi, önemli miktarda yatırıma ihtiyaç vardır. Sonuçta, kötü bir marka, müşteriniz ile o ilk adımın ve bağın asla oluşmayacağı anlamına gelebilir.

Logo Tasarımı; İlk İzlenimler Önemlidir

Genel olarak, birine bir şey hakkında ne olduğunu anlatmak, göstermek için yalnızca iki saniye vardır. Müşteriniz, sadece iki saniyede, enerji ve kişilik duygunuzu değil, markanızın yaşadığı ortamın bir resmini görmelidir.

Yani marka yaşamalıdır. Bir markanın logosu yapılacak ise onun bir hikayesi de olmalıdır. O logo markanın içinden geldiği kültürü ve o kültürü nereye götürmek istediğini birkaç saniye de anlatacak kadar öz ve etkili olmalıdır. Bu ilk başta zor gibi gözükse de eğer markanın sahibinin geçmişi ile bağı varsa markanın sahibi için logoyu tasarımcıya özetlemek kolay olacaktır.

İyi bir logonun sırrı hikayesi olup olmadığında saklıdır. Hikaye ne kadar çok yaşanmış ise çizgilere dökülmesi de o derece kolay olmaktadır.   

Logo sadece geçmişi değil gelecekte görmek istediğiniz bir kültürün de simgesi olabilir. Yani illa ki hikaye geçmişten gelmeli demek değildir. Logo, markanızdan gelecekteki beklentilerinizi de taşıyabilir.

Logo o yüzden sadece birkaç şık gözüken çizgiden ziyade hikayesi olan her şey olabilir. Burada anahtar sizin firmanızı nasıl o aşamaya getirdiğiniz ve ileride nerede olmasını isteyeceğiniz ile ilgilidir.

Herkesin en önemli pazarlama aracı olarak sosyal medyayı gördüğü doğrudur. Ancak tüketicilerin% 92'si arkadaşlarının ve ailenin tavsiyesine her türlü reklamcılığa göre daha çok güvenmektedir.

Öyleyse, bir arkadaşınızın T-Shirt'lerinizden birini giydiğini ya da dizüstü bilgisayarlarına bir etiket taktığını görürsek, bunun anlamını bilmek istemez miyiz? Başarılı bir logo, markanızın sahip olduğu kişiliği temsil eder. Markanızı satın alanlar artık sadece hayran değil aynı zamanda kültürünüzün de güçlü birer parçası olacaktır.

Güçlü Bir Logo Tasarımı  ile Sürüden Ayrılın!

Güçlü bir logo, sürüden çıkma şansınızdır. Logo tasarımlarının evriminde artık sadece güçlü bir yazı tipi veya sembol seçmenin ötesinde, artan bir eğilim elle çizilmiş illüstrasyonların kullanılmasıdır. Logo tasarımlarında giderek artan bir oranda özel bir illüstrasyon, logonuza, bir simge, simge tabanlı veya yazı tipinden oluşan bir tasarıma göre daha ayrıntılı veya karmaşık ama daha etkileyici bir görünüm kazandırmaktadır.

Bir şirket markasını temsil etmek için bir maskot isterse, bir illüstrasyon iyi bir yoldur.

Bu, yalnızca logonun parçası değil, aynı zamanda logoya bir karakterin tek sahibi olması için fırsat verir. Kabul edersek, bu kimlikle hedefi vurmak için bir zorluk olabilir, ancak potansiyel müşterinizi etkilediğiniz anda da ödül büyük olur.

İşiniz Ne Kadar Büyük Olursa Olsun Logonuzun Sürdürülebilirliği Olmalıdır

İster yerel, ulusal veya uluslararası düzeyde olsun, kimliğinizin anlaşılması gerekir. Evrensellik tasarımın başında dikkat etmeniz gereken bir şarttır. İşinizi genişlemesi ile beraber logonuz yalnızca insanları dükkandan içeri sokmanın değil, ürününüzün gerçekte ne yaptığı konusunda net bir iletişim üzerinde durmalıdır. Artı, dünyanın en güçlü şirketlerinin en güçlü markalardan bazıları olması bu yüzden tesadüf değildir.

Özetle sırf şeklini beğendiğiniz veya kolayınıza geldiği için herhangi bir yerden logo seçmenizi doğru değildir. Logo tasarımı bir masal anlatmak zorundadır. Soru sordurmalıdır. Bir his yaratmak zorundadır.

Bunu yaptıktan sonra, tek bir kelime bile etmeden bir hikaye anlatmış ve gerçek bir sihir yaratmışınız demektir.

Tüm bu sebeplerden logonuzu hazır tasarımlardan seçmemenizi öneriyoruz. Eğer ki bir seçim yapacaksanız da o tasarımın sizin hikayenizi ne kadar anlattığına ve anlatacağına odaklanın. Logo sadece bir kaç estetik çizgiden çok daha fazlası olduğuna, ileride değiştirmek istediğinizde her basılı ve basılı olmayan markanıza ait her şeyin üzerinde olacağını unutmayın.

İyi bir logo tasarımı için size yol gösterebiliriz. Logo ve diğer çalışmalarımıza ait fiyatlarımızı aşağıda görebilirsiniz.

Logo Tasarımı Fiyatları

 • WEB Sitesi Tasarımı

  Tanıtım web sitesi tasarımı ve 25 sayfaya kadar olan siteler için olan bedeldir. Ürün, hizmet çeşitliliği ve dil seçeneklerine göre fiyat orantılı olarak artar. Site, SEO çalışmasına uygun özel yazılımlar kurulu olarak teslim edilmektedir. Mobil uyum (Responsive) mutlak web sitesi tasarım kriterimizdir.
  7500 TL + KDV Site içi ve site dışı SEO çalışmasına uygun altyapı oluşturulur. Özel yazılım bileşenler kurulur. Google Analytics, Google ve diğer arama motorlarının Webmastertool ve Google Mybusiness kaydınız mutlaka yapılır. Eğer yoksa firmanızın Facebook sayfası, Google+ sayfası, Twitter hesabı oluşturulur. Varsa düzenlenir. Joomla + Php Özel Yazılım Bileşen Altyapısı Lisanslı Tema, SCSS ve Özel Tasarım Düzenlemesi 3 GB Barındırma Alanı + 50 E-Mail Hesabı + Yedekleme, Yıllık barındırma bedeli ilk sene web sitesi bedeli içindedir. Takip eden seneler için barındırma bedeli 250 TL+ KDV'dir. Dolar kuruna göre fiyat güncellenmektedir.
 • Aylık SEO Çalışması

  Smartien tarafından yapılan web sitesinin devam hizmetidir. En az 6 aylık SEO sözleşmesi yapılır. Link ve içerik inşasını, Site içi ve site dışı analize dayalı diğer SEO çalışmalarını, siteniz için özgün içerikler oluşturmayı ve sosyal medya reklamcılığını kapsamaktadır.
  1500 TL + KDV / Aylık Web sitenizin tasarımı bizim tarafımızdan yapıldığı için siteniz tüm temel SEO altyapısına sahiptir. Bunların dışında SEO yazılımlarının ve içerik girişinin sürekliliği sağlanır. Web siteniz için ayda en az 3 adet 300 kelimeyi geçen anahtar kelimelerinize uygun text olarak özgün içerik oluşturulur ve sosyal medya hesaplarından paylaşılır. Sözleşme boyunca site durumu hakkında ayrıntılı analiz yapılır ve gelişmeler haftalık dönemlerce bildirilir. Sektöre yönelik analizler de yapılarak web sitesi içerikleri düzenlenmeye devam edilir. Önemli anahtar kelimeler için web sitesi link ve içerik çalışmaları sözleşme boyunca geliştirilir. Tüm sosyal medya reklam kampanyalarının bütçesi sizin kontrolünüzdedir. Smartien reklam ödeme ve bütçesine dahil olmaz. Sadece sizin için reklam içeriklerini, grafiklerini ve kampanyaları oluşturup yönetir.
 • Aylık SEO ve Video Çalışması

  Smartien tarafından yapılan web sitesinin devam hizmetidir. En az 6 aylık SEO sözleşmesi yapılır. Link ve içerik inşasını, Site içi ve site dışı analize dayalı diğer SEO çalışmalarını, siteniz için özgün içerikler oluşturmayı ve sosyal medya reklamcılığını ve video çekim hizmetini kapsamaktadır.
  2000 TL + KDV / Aylık Web sitenizin tasarımı bizim tarafımızdan yapıldığı için siteniz tüm temel SEO altyapısına sahiptir. Aylık SEO paketindeki tüm şartlar ve çalışmalar bu teklifimizde de geçerlidir. Ayrıca sosyal medya çalışmalarına ve tanıtımınıza büyük destek olacak video hazırlık ve çekim hizmeti verilmektedir. Ayda iki defa sosyal medya reklamcılığı için kampanyalar oluşturulur. Web sitesi için oluşturulan yazısal, görsel ve video içerikleri ile sosyal medya reklam kampanyalarınız düzenlenir. Ayda 2 adet 5 dakikalık sektörünüz ile ilgili sizi tanıtıcı bilgilendirme videoları çekimi ve düzenlenmesi yapılır. Tüm sosyal medya reklam kampanyalarının bütçesi sizin kontrolünüzdedir. Smartien reklam ödeme ve bütçesine dahil olmaz. Sadece sizin için reklam içeriklerini, grafiklerini, videoları ve kampanyaları oluşturup yönetir.
 • Sosyal Medya Yönetimi

  Web siteniz var ancak sosyal medya kanallarınızdan yeterince faydalanamıyorsanız, Smartien sosyal medya yönetim paketi sizin için çözüm olacaktır. Üstelik sosyal medya paylaşımlarınızın grafik tasarımlarını biz hazırlıyoruz.
  1500 TL+ KDV Önemli günlerde sosyal medyanız boş kalmayacak. Önemli günler haricinde ayrıca haftada iki paylaşım Facebook, Twitter, Google+,Instagram ve Google Benim işletmem hesaplarından paylaşılmaktadır. Haftada iki paylaşımı garanti ediyoruz. Sizden içerik gelmediği takdirde biz devreye giriyoruz. Sektörünüz ile ilgili içerik ve yazıları uygun grafikler ile hazırlıyoruz. Sizden gelen fotoğraflar mutlaka bir photoshop işleminden geçirilerek paylaşılmaktadır.
 • Video Çekim ve Düzenleme

  Aylık SEO hizmetinin içinde verilen video çekim, düzenleme hizmetimizi firmanızın web sitesi için ayrıca da sağlayabiliyoruz. Kısa sektör bilgilendirme videoları ile çok etkili ve kalıcı bir reklam materyaline sahip olacaksınız.
  1000 TL + KDV / Video Adet Bu videoların çekilme amacı sektörünüz hakkında insanların merak ettiği sorulara cevap vermek, firmanızın bilinirliliğini arttırmaktır. Firma içinde, firma sahibi veya yetkilisi ile ful hd çekim yapılır. Ses kalitesi sağlayan tek mikrofon veya çift yaka mikrofonu ile röportaj çekim imkanı sağlanır. Logo ve müzik altyapısı ile estetik düzenleme Sosyal medya reklam çalışmalarına uygun format Uygun gördüğünüz takdirde sosyal medya reklamı için Facebook sayfa veya hesabınıza videonun yüklemesini de biz yapıyoruz..
 • Logo Tasarım

  Firmanız için her şeyin başı güzel bir logodur. İster işinizi yeni kurun, ister logonuzu yeniden tasarlatın, sizin için özenli, benzersiz muhteşem bir logo hazırlayabiliriz. Logo tasarımları firmamızın özel ilgi alanıdır.
  2500 TL + KDV Firmanız için sizin aklınızdakini tasarım kriterlerine uyarak en uygun renkler ile hazırlamaktayız. Logolarımız matbaa basım kriterlerine göre vektörel olarak hazırlanmaktadır. En az üç tasarım arasından en uygunu tasarım son şeklini alacaktır. Elbette asıl olan sizin beğenmenizdir.
 • 1