Kurumsal SEO Danışmanlığı

Kurumsal SEO Danışmanlığı Kurumsal SEO Danışmanlığı Smartien

Kurumsal SEO çalışmasının bireysel SEO çalışmasından temel farkını site içi SEO çalışmalarının site dışı SEO çalışmaları ile daha yoğun desteklenmesi olarak anlatabiliriz. Smartien olarak kurumlar ve firmalar için yapılan SEO çalışmalarında amacımız, web sitenizi sadece arama motorlarında kelime bazlı yükselmek değildir. Önce potansiyel müşterilerin sizi bir çok farklı kelime ile bulmasını sağlamak ve web sitenize gelen bu potansiyeli, aktif müşteriler olarak firmanıza kazandırmaktır.

Smartien firmasını 2017 yılında kurduk. Asıl yaptığımız uzun yıllar hizmet verdiğimiz Emre Tasarım ve Internet Hizmetlerini firmasının ismini Smartien ismi ile yeni bir oluşumda tekrar açmaktı. Referanslarımızdan da görselliğimizden de fark edeceğiniz gibi grafik tasarım ve web tasarımında da yıllardan beri içinde olduğumuzdan dolayı çok fazla deneyimimiz var.

Ancak ismimizi Smartien olarak belirlememizin ve bu yeni oluşumun asıl nedeni SEO çalışmaları yani arama motoru optimizasyonu oldu.

Smartien SEO Machine olarak verdiğimiz yazılım ve uygulama karması projemizi firmalara uyarlanacak şekilde geliştirdik. Hala geliştirmeye devam etsek te bir firma için belli prosedürlere oturttuk.

Kurumsal SEO Danışmanlığı

Smartien olarak asıl ilgilendiğimiz ve tüm motivasyonumuzu verdiğimiz konu tümüyle bu sistemin parçaları olan, web tasarımı, elbette tamamlayıcı zorunluluk grafik tasarımı, arama motoru optimizasyon yazılımları ve SEO çalışmasını destekleyen sosyal medya yönetimi ve reklamcılığıdır.

Asıl hedefimizde mali gücü yüksek firmalara da bu yeni sistemi tanıtmaktır. Kurumsal SEO danışmanlığımızın temeli yine SEO kurallarının ortaya çıkış temeli ile aynıdır.

SEO kuralları iki ana türe ayrılır. Site içi SEO ve Site dışı SEO çalışmaları. Burada ilk anlaşılması gereken SEO çalışmalarının sadece arama motorlarında yükselmek için yapılan etik olmayan davranışlar toplamaı olmadığıdır.

İşin özünde SEO kuralları arama motorlarının firmalar için belirlediği daha kaliteli olmanın çerçevesini çizen standartlar zinciridir.

Firmaların, kurumların SEO konusunda danışmanlık isterken bu ana fikri anlayarak beklentilerini şekillendirmesi gerekir.

Sadece ne olursa olsun arama sıralamalarında yükselmeyi hedeflemekten ziyade toplam kalitenizi arttırarak arama sıralamalarında yükselmeyi sağlamak en sağlıklı ve doğru yol olacaktır.

Firmanızın internet evreninde kalite algısının ve bilinirliliğinin arttırılması ana amaç olmalıdır.

Maalesef ülkemizde SEO konusu o kadar dar kalıplara sıkışmıştır ki ana misyonumuz SEO danışmanlığı ve SEO uzmanlığı tanımını yeniden doğru çizgisine taşımak olmak zorunda kalmıştır.

Ülkemizde SEO sadece “sizi Google da yüksek sıraya çıkarıyoruz” adı altında pazarlandığı için tüm SEO çalışmaları sadece bir liste yükselmesi çalışması olarak algılanmaktadır.

Bilinen önyargı SEO firmaları ne yapar eder, etik veya değil Google arama sıralamalarında sizi yükseltirler.

Bu algı yüzünden insanların aklına, SEO firmaları, etik olmayan uygulama yapan, bir nevi güvenilmez firmalar olarak yerleşmişlerdir.

Kurumlarda, firmalarda diğer bir yanlış algı da şu şekilde oluşmuştur. SEO çalışması web sitesine opsiyonel olarak yapılan bir çalışmadır.

Tümüyle yanlıştır. SEO çalışması bir web sitesinin doğumu ile başlar ve web sitesinin ölümü ile biter.

Kurumların web sitelerini oluştururken arama motoru optimizasyonunu sonradan yapılacak bir iş olarak görmeleri daha baştan o web sitesinin oyuna yenik başlamasına neden olur.

Kurumsal bir web sitesi yapılıyorken, Smartien SEO Machine ile web sitesine SEO yazılımları daha başta adapte edilir. Ve web sitesi tüm SEO kuralları için daha yapım aşamasında iken hazırlanır.

Kurumların ve firmaların bu konuyu net anlaması için elimizden geleni yapıyoruz. Çünkü SEO çalışmaları aslında arama motorları için yapılmıyor.

Oluşturulan önyargının aksine SEO kurallarını arama motorlarına karşı değildir. Hatta SEO kurallarını arama motorları ortaya koymuştur.

Ve bunun nedeni de arama motorlarının sıralamaları adil yapabilmek adına web sitelerinin kalitesini arttırma isteğidir.

Bir site internet dünyasında ne kadar kaliteli ve bilinirliği bu kurallar çerçevesinde iyi ise zaten arama sıralarında yükselmektedir.

Smartien SEO sisteminin bu kadar verimli olmasının ana nedeni de budur.

Kurumsal SEO çalışmaları adı altında ülkemizde büyük ölçekte web siteleri de dahil o kadar yanlış ve verimsiz tasarımlar ve uygulamaları kullanılmış veya SEO konusu o kadar küçümsenmiştir ki hangi sektör olduğu önemli değil, sistemimiz tam olarak çalıştığında tüm rakip olabilecek siteleri domain yılı veya kodlaması önemli olmadan 6 aylık dönem içinde geçebilmektedir.

Smartien SEO Machine arama motorlarının hiç bir etik kuralını ihlal etmez. Smartien SEO Machine, etik kurallar içinde yükselmek hedefi için değil, sitenin ve markanın kalitesini arttırmak için yapılan çalışmaların doğal sonucu olarak bir firmanın web sitesi zaten arama motorlarındaki yüksekte olan yerini almaktadır.

Aşağıdaki makale de bu konuyu daha detaylı bulabilirsiniz.

SEO Çalışmaları, Bir Web Sitesinin Internetteki ISO Standartlarıdır

Smartien SEO Machine sisteminin bu kadar verimli olmasının asıl nedeninin Türkiye’ deki hiç bir firmanın sitesinin SEO kurallarını doğru bir şekilde yerine getirememesi olduğunu fark ettik.

Bu yazılanlardan şu yanlış anlama da olmamalı. Google sıralamalarına önem vermiyoruz. Hayır biz zaten sistemimiz ile ilk sıralarda yer alıyoruz.

Hatta şu an bu konuyu Dokuz Eylül Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliğinde Yüksek Lisans Tezi olarak ta sürdürmekteyiz. Açıkçası biraz da sistemimizin niye bu kadar verimli olduğunu da anlamaya çalışıyoruz.

Deneyebilirsiniz, 2017 yılında kurulan firmamız için ve 3 ay önce kendi sitemize uyguladığımız sistem ile şu an Google da yapacağınız “seo firması”, “izmir seo firması” arama sorgularında ilk sıradayız.

Ayrıca “izmir web tasarım firması” arama sorgularında da hızla ilk sıralara çıkmak üzereyiz. Bizi takip ederseniz sürekli olarak yükseldiğimizi de gözlemeyebilirsiniz.

Özellikle arama motoru optimizasyonu yaptığını söyleyen tüm İzmir’deki SEO firmalarını ( Şu an Türkiye’deki listede de ikinci sayfadayız ) ve 15, 20 senelik İzmir’in en bilindik web tasarım firmaları dahil geçtiğimizi görünce durumun ne kadar şaşırtıcı olduğunu da anlamış olursunuz.

Bir çok müşterimizi de kendi sektörleri için ilgili arama sorgularında ilk sıralarda görebilirsiniz.

Ancak tekrar tekrar yazmak gerekiyor. Google arama sıralamalarında yükselme sadece yan etkidir.

Smartien Kurumsal SEO Danışmanlığı bu açıdan sadece arama motorlarında liste, sıra yükselmesi ve sizi Google’da ilk sıraya çıkarıyoruz sloganları için değil, firmanızın toplam kalite algısına yönelik yaptığımız çalışmalardır.

Temel Nokta Sitenize Gelen Ziyaretçiyi Müşteriniz Yapmaktır.

Ne olursa olsun ilk sırada olalım diyerek yapılan her iki kelimeden biri anahtar kelime olan cümleler içeren, SEO ucubesi siteler ile siteye ziyaretçi çekmenin ne anlamı vardır?

Sizi bir şekilde başardığınız, geldiğiniz, Google’da yüksek sırada bulup, kanıp, sitenize gelmiş bir ziyaretçi, sitenizi beğenmez ve içeride oyalanıp istediğini bulamaz ise yine temel bir SEO kuralı ihmal edilmiş olacaktır. Ve o ziyaretçi sadece site ziyaretçisi olarak kalacak ve müşteriniz de olmayacaktır.

Kurumsal SEO Danışmanlığımız bu açıdan web tasarımı, SEO yazılımlarını ve Sosyal Medya Yönetimini kapsayan geniş bir çalışmadır.

Bu hizmetler için talep ettiğimiz fiyatlarımızı da aşağıda görebilirsiniz.

 • WEB Sitesi Tasarımı

  Tanıtım web sitesi tasarımı ve 25 sayfaya kadar olan siteler için olan bedeldir. Ürün, hizmet çeşitliliği ve dil seçeneklerine göre fiyat orantılı olarak artar. Site, SEO çalışmasına uygun özel yazılımlar kurulu olarak teslim edilmektedir. Mobil uyum (Responsive) mutlak web sitesi tasarım kriterimizdir.
  7500 TL + KDV Site içi ve site dışı SEO çalışmasına uygun altyapı oluşturulur. Özel yazılım bileşenler kurulur. Google Analytics, Google ve diğer arama motorlarının Webmastertool ve Google Mybusiness kaydınız mutlaka yapılır. Eğer yoksa firmanızın Facebook sayfası, Google+ sayfası, Twitter hesabı oluşturulur. Varsa düzenlenir. Joomla + Php Özel Yazılım Bileşen Altyapısı Lisanslı Tema, SCSS ve Özel Tasarım Düzenlemesi 3 GB Barındırma Alanı + 50 E-Mail Hesabı + Yedekleme, Yıllık barındırma bedeli ilk sene web sitesi bedeli içindedir. Takip eden seneler için barındırma bedeli 250 TL+ KDV'dir. Dolar kuruna göre fiyat güncellenmektedir.
 • Aylık SEO Çalışması

  Smartien tarafından yapılan web sitesinin devam hizmetidir. En az 6 aylık SEO sözleşmesi yapılır. Link ve içerik inşasını, Site içi ve site dışı analize dayalı diğer SEO çalışmalarını, siteniz için özgün içerikler oluşturmayı ve sosyal medya reklamcılığını kapsamaktadır.
  1500 TL + KDV / Aylık Web sitenizin tasarımı bizim tarafımızdan yapıldığı için siteniz tüm temel SEO altyapısına sahiptir. Bunların dışında SEO yazılımlarının ve içerik girişinin sürekliliği sağlanır. Web siteniz için ayda en az 3 adet 300 kelimeyi geçen anahtar kelimelerinize uygun text olarak özgün içerik oluşturulur ve sosyal medya hesaplarından paylaşılır. Sözleşme boyunca site durumu hakkında ayrıntılı analiz yapılır ve gelişmeler haftalık dönemlerce bildirilir. Sektöre yönelik analizler de yapılarak web sitesi içerikleri düzenlenmeye devam edilir. Önemli anahtar kelimeler için web sitesi link ve içerik çalışmaları sözleşme boyunca geliştirilir. Tüm sosyal medya reklam kampanyalarının bütçesi sizin kontrolünüzdedir. Smartien reklam ödeme ve bütçesine dahil olmaz. Sadece sizin için reklam içeriklerini, grafiklerini ve kampanyaları oluşturup yönetir.
 • Aylık SEO ve Video Çalışması

  Smartien tarafından yapılan web sitesinin devam hizmetidir. En az 6 aylık SEO sözleşmesi yapılır. Link ve içerik inşasını, Site içi ve site dışı analize dayalı diğer SEO çalışmalarını, siteniz için özgün içerikler oluşturmayı ve sosyal medya reklamcılığını ve video çekim hizmetini kapsamaktadır.
  2000 TL + KDV / Aylık Web sitenizin tasarımı bizim tarafımızdan yapıldığı için siteniz tüm temel SEO altyapısına sahiptir. Aylık SEO paketindeki tüm şartlar ve çalışmalar bu teklifimizde de geçerlidir. Ayrıca sosyal medya çalışmalarına ve tanıtımınıza büyük destek olacak video hazırlık ve çekim hizmeti verilmektedir. Ayda iki defa sosyal medya reklamcılığı için kampanyalar oluşturulur. Web sitesi için oluşturulan yazısal, görsel ve video içerikleri ile sosyal medya reklam kampanyalarınız düzenlenir. Ayda 2 adet 5 dakikalık sektörünüz ile ilgili sizi tanıtıcı bilgilendirme videoları çekimi ve düzenlenmesi yapılır. Tüm sosyal medya reklam kampanyalarının bütçesi sizin kontrolünüzdedir. Smartien reklam ödeme ve bütçesine dahil olmaz. Sadece sizin için reklam içeriklerini, grafiklerini, videoları ve kampanyaları oluşturup yönetir.
 • Sosyal Medya Yönetimi

  Web siteniz var ancak sosyal medya kanallarınızdan yeterince faydalanamıyorsanız, Smartien sosyal medya yönetim paketi sizin için çözüm olacaktır. Üstelik sosyal medya paylaşımlarınızın grafik tasarımlarını biz hazırlıyoruz.
  1500 TL+ KDV Önemli günlerde sosyal medyanız boş kalmayacak. Önemli günler haricinde ayrıca haftada iki paylaşım Facebook, Twitter, Google+,Instagram ve Google Benim işletmem hesaplarından paylaşılmaktadır. Haftada iki paylaşımı garanti ediyoruz. Sizden içerik gelmediği takdirde biz devreye giriyoruz. Sektörünüz ile ilgili içerik ve yazıları uygun grafikler ile hazırlıyoruz. Sizden gelen fotoğraflar mutlaka bir photoshop işleminden geçirilerek paylaşılmaktadır.
 • Video Çekim ve Düzenleme

  Aylık SEO hizmetinin içinde verilen video çekim, düzenleme hizmetimizi firmanızın web sitesi için ayrıca da sağlayabiliyoruz. Kısa sektör bilgilendirme videoları ile çok etkili ve kalıcı bir reklam materyaline sahip olacaksınız.
  1000 TL + KDV / Video Adet Bu videoların çekilme amacı sektörünüz hakkında insanların merak ettiği sorulara cevap vermek, firmanızın bilinirliliğini arttırmaktır. Firma içinde, firma sahibi veya yetkilisi ile ful hd çekim yapılır. Ses kalitesi sağlayan tek mikrofon veya çift yaka mikrofonu ile röportaj çekim imkanı sağlanır. Logo ve müzik altyapısı ile estetik düzenleme Sosyal medya reklam çalışmalarına uygun format Uygun gördüğünüz takdirde sosyal medya reklamı için Facebook sayfa veya hesabınıza videonun yüklemesini de biz yapıyoruz..
 • Logo Tasarım

  Firmanız için her şeyin başı güzel bir logodur. İster işinizi yeni kurun, ister logonuzu yeniden tasarlatın, sizin için özenli, benzersiz muhteşem bir logo hazırlayabiliriz. Logo tasarımları firmamızın özel ilgi alanıdır.
  2500 TL + KDV Firmanız için sizin aklınızdakini tasarım kriterlerine uyarak en uygun renkler ile hazırlamaktayız. Logolarımız matbaa basım kriterlerine göre vektörel olarak hazırlanmaktadır. En az üç tasarım arasından en uygunu tasarım son şeklini alacaktır. Elbette asıl olan sizin beğenmenizdir.
 • 1

Okunma 4459 defa