Sosyal Medya Çalışması

Sosyal Medya Çalışması Nasıl Olmalı? Sosyal Medya Çalışması Nasıl Olmalı? Smartien

Smartien, verdiği hizmetler konusunda belli bir amaç izlemektedir. Bir hizmeti sağlamaktaki karşılıklı amaç elbetteki para kazanmaktadır ancak popüler oldu bu alanda iyi gelir var diye bu işe kalkışmadık.

Sosyal medya çalışması aynı SEO çalışması gibi çok fazla suistimale açık, çok fazla sabun köpüğü bir iş olarak algılanma hatasına düşülecek bir çalışmadır. Dostlar sosyal medyada bizi görsün planlaması ile bu alanda çalışmalar icra edilmektedir. Ya amcalar yeğenlerine iş verebilmek için ya da firma sahipleri hadi bu da olsun deyip gözlerine kestirdikleri biraz daha sosyal elemanlarına bu işi vermektedir.

Onlarda firma, kurum hesaplarından, kedi videoları veya maç sonu görüntüleri paylaşarak sayfaya beğeni almak için harekete geçerler. Ellerinde bu vardır. Zaman tüneli aralarına da firma ürünlerini koyarak popüler tabir ile firmayı “viral” yapmaya çalışırlar.

Kedi videoları güzeldir. Maçları bizde severiz. Ancak her ne kadar reklamın iyisi kötüsü olmasa da, ucuzu ve firmanızı, hizmetinizi, ürününüzü ciddiyetsiz göstereni vardır.

Peki Smartien Sosyal medya çalışmasını niçin ve nasıl yapıyor? Sosyal medya çalışması bir algı, sosyal bir kavram olmaktan öte, aslında SEO çalışmasının büyük bir parçasıdır.

Smartien özellikle sosyal medya için kısa videolar hazırlar. Bunu tüm müşterilerimize ısrar ile teklif ederiz.

Özelikle İzmir SEO çalışmalarında videoların muazzam bir gücü vardır. İzmir insanı basitlikten ziyade görüntü ve etkileşim tutkunudur. Ancak çokta eleştirisel yaklaşır. Yani sosyal medya ya aktaracağınız her içerik eleştiri yağmuruna tutulacaktır. Bu yüzden hazırlayacağınız içerik ve görsel çok özenli ve sağlam olmak zorundadır.

Sosyal medya hesapları tam olarak bağlanmış, yani bu şu demek, web sitesi ile ilişkilendirilmiş her türlü aktivite, web sitenizin de durmadan ve hızlanarak arama sıralamalarında yükselmesi demektir.

En hızlı ve güvenli yollardan biri de beğeni alan insanlar arasına paylaşılan, sizin facebook hesaplarınızdan çıkmış bir videodur.

Bu sebeple sayfa, hesap takipçisi arttırma ve sosyal medya reklamları konusunda yoğun destek vermekteyiz.

Temeli gene hatırlatma fayda var, tüm paket SEO çalışması adı altında olmaktadır. Hedefler ve yol haritası buna göre belirlenir. Hedefsiz olarak her mecraya reklamlar vermekten, kedi videoları paylaşarak beğeni kazanmaya çalışmaktan çok ötedir. ( Elbette pet ürünleri satıyorsanız durum ayrı, kediyi de biz getiririz, videosunu da çekeriz.)

Özetle Smartien amaçlı, sizi kaliteli gösteren, bilginizi, ürününüzü ön plana çıkaran bir sosyal medya çalışması yapmaktadır.