Grafik Tasarım

Bir Web Sitesinin Grafik Çalışması Bir Web Sitesinin Grafik Çalışması Smartien

Web sitesi tasarlarken iyi bir grafik tasarım bir çok teknik detaydan daha etkili olacaktır. Arama sıralarındaki yerimize o kadar odaklanıyoruz ki aslında bu web sitelerini kimin için tasarladığımızı unutuveriyoruz.

Arama sıralamalarında hangi kelime de bir numara olursanız olun, nihayetinde bu web sitelerine canlı ve eleştiren müşterileriniz bakacaklar.

Kullanımı zor, konudan bağımsız renk ve derme çatma grafiklerin oraya buraya serpiştirildiği bir web sitesi istediği kadar ilk sıranın sahibi olsun, firmanız ya iş yapmayacak ya da gelen müşteri portföyü size ucuz iş yapan firma muamelesi yapacaktır.

Seo çalışmaları müşteriyi çeker, ancak elde tutan ve kalitesini belirleyen web sitenizin içeriği ve görselliğidir.

Maalesef hala arama motorlarının zevksizliği ve kötü görselliği ölçen bir algoritmaları yok.

Bu durumda güveneceğiniz bir grafik uzmanına danışmak en sağlıklı yol olacaktır.

Biz web sitesi grafiklerini tasarlarken, sitenin açılış hızı ile görsellik arasında gidip gelen ince bir çizgide bulunuyoruz. Bol animasyonlar, büyük resimler siteyi muazzam gösterirken açılış hızlarına dolayısı ile SEO çalışmalarına büyük darbe vuruyorlar.

Ancak yine de bir taraf seçmek gerekirse Smartien olarak görsel tasarımdan yana oyumuzu kullanıyoruz.

Sonuçta buna insan bakacak değil mi?

Web sitesi grafik tasarımı sadece photoshop ile tasarlanan giydirme tabir edilen resimlerin kesilip biçilme işi olduğu zamandan bir hayli yol aldı. Artık bootstrap frameworkler ile çalışan HTML5 CSS tabanlı kodlar ile grafikler şekilleniyor.

En büyük kısıtlayıcı unsur ise responsive site tasarımları oldu. Yani her mobil cihaza uygun site yapmaya çalışmak büyük büyük animasyonlara güle güle demek anlamına geldi.

Müzikli açılışlar, arka fonda sürekli çalan ucuz mp3 looplara da veda ettik. (Neyse ki)

O yüzden tasarım beklentinizi mobil uyuma getirmek şart. Büyük ekranda nasıl durduğu kadar 5 inch ekranda da siteniz güzel gözükmeli. Bazı görsellikler masaüstü versiyon sitenizde olurken mobil sitenizde bazı görselliklerden de fedakarlık etmeniz gerekecek.

Müşterilerimiz bizden site tasarımıları konusunda destek alırken bu öncelikleri hatırlatarak işe başlıyoruz. En sonunda asgari bir müşterekte bulaşuyoruz.

Smartien web sitesi grafik tasarımını yaparken hem sizin fikirlerinizi, hem de teknolojinin gerektirdiklerini aynı potada birleştirerek başarılı işler çıkarmayı garanti ediyor.