Önce SEO ve Mobil Uyumlu Site

Mükemmel SEO Uyumlu, Responsive Mobil Site Mükemmel SEO Uyumlu, Responsive Mobil Site Smartien

Mobil Site kavramı, mobil cihazların gün gün hayatımızı kuşatması ile beraber bir hoşluktan ziyade bir zorunluluk olarak karşımıza gelmiştir.

Özetle, daha büyük butonlar, okunabilir yazılar ve hızlı yüklenen görsellerden oluşan, gerçek sitemizin bir nevi mini bir kopyası sitelerdir. Ya da “di”. Çünkü her gün mobil siteden daha da fazlasını bekler olduk. Bazı özellikleri ile masaüstü versiyon sitelerimizi bile aşmasını umuyoruz.

Daha hızlı paylaşım yapabilmeli, whatsapp’a, Instagram’a tam bağlantılı olmasını gereklilik olarak görmeye başladık.

Sonra responsive diye bir kavram ile tanıştık. Özetle anında telefon ekranlarına, tablet ekranlarına uyum sağlayan siteler hayatımıza girdi.

Bir de yetmezmiş gibi arama motorları, özellikle Google, masaüstü versiyon sitelerimiz ile beraber arama sıralaması kriteri olarak mobil sitemizin de olmasını şart koştu.

Google’a bu da yetmedi daha da hızlandırılmış anlamına gelen, “Amp” uzantılı yeni bir mobil site kavramını da ortaya attı.

Artık hem masaüstü, hem mobil hem amp sitelerimiz aynı anda olmak zorundalar. Yani artık bir yerine aslında üç site hazırlamak durumundasınız.

SEO çalışmalarının vazgeçilmez kriteri olarak ta mobil siteler mil taşı oldular.

Amp sitelerin de SEO kriteri olmasına az kaldı.

Yani bedava web sitesi yapalım diyenlerin işi şimdi üç kat daha zor.

Hem arama motorlarına gerçekten tam uyum için, hem de kullanıcılarınızın sizden övgü ile bahsedebilmesi için hızlı, büyük fontlara ve butonlara sahip, internetin yavaş çektiği ortamlarda çalışabilen, Amp uzantılı web siteleri yaptırmanız artık bir eğlence değil. Zorunluluk.

İzmir web tasarımı denilince akla SEO ve başarı kelimeleri ile beraber gelen Smartien olarak biz de üzerimize düşen bu zorlu görevi layıkı ile yerine getirmekteyiz. Gerçekten başarılı mobil uyumlu, hem telefonda, hem tabletlere anında uyum sağlayan bootstrap tabanlı “responsive web siteleri” yapmaktayız.

Tüm diğer mobil uyumlu site ile ilgili merak ettikleriniz için bize her zaman ulaşabilirsiniz.

 

 

Okunma 5099 defa