İzmir Seo Firması Olmak, Seo Danışmanlığı Nasıl Olmalıdır?

İzmir Seo Firması Olmak İzmir Seo Firması Olmak Smartien

Bİr İzmir Web firmasının SEO konusundaki bilgisi ve tecrübesi ne kadar yoğun olursa olsun, kendini Arama Motoru Optimizasyon (Search Engines Optimization), SEO firması, SEO ajansı olarak tanıtması demek, uzmanlıkları ticari hırsları kadar büyük olmayan bir çok rakip firma ve şahıs ile dolu, potansiyel müşterilerince kesintisiz şüpheci ve olumsuz karşılaştırmalara maruz kalacağı ve yıpranacağı büyük bir bilgi kirliliğine sahip bir sektöre girdiği anlamı taşıyor.

Ancak bizce yaptığınız işe inancınız, bilginize güveniniz tam ise bu aşamadaki sorun, büyükte bir avantaja dönüşecektir.

İzmir'de SEO Firması Olmak

SEO çalışmaları özelliği gereği önce yerel çalışmalar olarak başlamaktadır. Ancak İzmir’in SEO Firmalarına hiç te olumlu bir bakış açısı yoktur. Aynı web tasarım sektörünün başlangıcı gibi bir çok uzman olmayan ama kendine uzman sıfatı takmakta sakınca görmeyen kişi tarafından İzmir’in SEO çalışmalarına sabır ve güven sınırını çoktan aşılmıştır.

Bu açıdan İzmir SEO Firması olmakta beraberinde sizden önceki SEO uygulayıcılarının yarattığı kötü imajı aşmak içinde sürekli olarak bilgi ve ikna çalışmaları da yapmanızı gerektiriyor.

Bu durum bizi, Smartien olarak SEO çalışması algısını düzeltme misyonunu üstelenme gerekliliği yarattı.

İzmir SEO Çalışmasını uygulamanın en büyük sıkıntısı, SEO çalışmasının aslında yazılımsal olan bir çalışma olduğunu potansiyel müşterilerimize anlatma zorluğudur. Bir çok İzmir SEO Firması ve kendilerine uzman sıfatı vermiş bir çok SEO uygulayıcısı bu çalışmanın iyi yerleştirilmiş anahtar kelimeler, özgün içerik, bol backlink ve sabırda gösterince çok rahat uygulanan, SEO çalışmasının o kadar da teknik bir mesele olmadığına inanmış durumdalar.

Ama bu düşünce, karşılarında dünyadaki tüm bilgi yığınını düzenlemek gibi bir konuya çözüm bulma iddiası ile yeryüzündeki en karışık algoritmalarını üretmeye adamış, en güçlü yazılımları kullanan ve en son teknoloji donanımlara sahip bir gücü, google’ı, yandex’i, bing’i hafife almak değil midir?

Yani karşınızda dünyadaki en karmaşık yazılımlar var ise bu web sitenizin de yazılım konusunda en azından arama sıralarındaki rakiplerinizden daha iyi durumda olmasını gerektirir.

SEO yazılımları dünyada hızla gelişen bir kavramdır. Bu yazılımlar arama motorunun istediği kriterleri gerçekleştirebilmeniz için bağlantı yazılımları ve arabirimler sunarlar. Sizin sabır ile saatlerce uğraşıp ancak bir kısmını çözebileceğiniz meseleleri hızlı ve çok etkili bir şekilde çözerler.

Ama daha da önemlisi, arama motorları sürekli ve artan seviyede SEO kriterlerini değiştirmektedir. Bu kriterlerin gerektirdiklerini sağlamak için elle, iyi niyetle imkansızdır. Otomasyon sağlayan yazılımlar olmadan bir web sitesine SEO çalışması yapıyorum demek en hafif terim ile amatörlüktür.

Yine aynı şekilde SEO analizleri, insan sezgilerine emanet edilemeyecek kadar yoğun ve karışık metodlar gerektirmektedir. Bu analiz yazılımlarını dünya da belli başlı analiz-tavsiye firmaları sağlamaktadır. Bu analiz-tavsiye sitelerine üyelikler dahi ciddi miktarlar gerektirmektedir.

Yine dünyadaki web yazılımlarının gelişmesi ve yaygınlaşması da SEO çalışmalarını derinden etkilemiştir. Bir çok web sitesi artık wordpress, joomla, drupal gibi içerik yönetim sistemi kullanmaya başlaması ve oluşturulan web sitelerinin doğal olarak SEO ve Mobil uyumlu olarak internete girmesi sonucunu doğurmuştur. Bu da temel SEO yöntemlerinin herkes tarafından bilinmesi ve kullanılması sonucunu doğurmuştur.

Diğer web siteleri ile farkı, kullandığınız yeni SEO yazılımları ve yeni güçlü analiz metotları belirlemektedir.

Ancak gelişen bu durumu fark eden web tasarım firmaları ve SEO firmaları, gelişmelerin kendi bilgi düzeyini aşması ile karşı karşıya kalmıştır.

Özellikle parça parça yazılımlardan kendi web sitesi yazılımlarını üreten firmalar dünyadaki gelişen açık kaynak kodlu yazılımlar ile baş edemez duruma gelmişlerdir.

SEO sektöründe yer alan bir çok firma, bilgi eksikliklerinin getirdiği rekabet edebilme zorluğunu, gelişen SEO kriterlerini süslü edebi kelimeler ve teknik terimler ile müşterilerine anlatmakta bulmuşlardır. Ama çözüm aşamasında ise yine temel SEO tekniklerini kullanmaktan öteye geçememektedirler.

Özetle SEO hakkında çok süslü terimler kullanıp sonuçta ise kelime düzenleme ve backlink çalışması gibi geleneksel tip çalışmalar ile çözümler üretmeye çalışmaktadırlar. Hatta müşteriye verilen vaatlerin baskısı altında tehlikeli ve kısa vadede yarar sağlayan ancak çok tehlikeli yanlış SEO uygulamaları uygulamaktan da çekinmemektedirler.

İzmir SEO Firmaları içinde durum pek farklı değildir. Halen bir çok web sitesi yazılımının çok eski olması, daha önce özel yazdırılan web sitelerinin SEO ve mobil uyumlu olmamasını yukarıda bahsettiğimiz firmalar bir avantaj olarak kullanmaktadırlar.

Çünkü geleneksel temel SEO bilgileri dahi bir çok web sitesi kötü olduğu için halen işe yaramaktadır.

Bu durum özellikle İzmir’de ilk başlarda terim pazarlamacısı SEO firmaları ile yazılımlar üzerine gelişmiş SEO yapan Smartien gibi firmaların ayrımını zorlaştırmaktadır.

Ancak günler ilerledikçe Smartien’nin kullandığı yazılımlar aradaki farkı ortaya koymakta ve SEO çalışması yapılmış veya yapılmamış diğer arama sıralarındaki rakip web firma siteleri arasında uzak ara fark ortaya çıkarmaktadır.

İzmir'de SEO Uzmanı Nasıl Olmalıdır?

Genel olarak İzmir’de SEO firmalarına, SEO Uzmanlarına kuşku ve güvensiz bir yaklaşım hakimdir. İzmir başarısız ve abartılı vaatler veren SEO Uzmanları sebebi ile çok sıkıntı yaşamış bir şehirdir.

SEO Uzmanı yaptığı işi olduğundan büyük ve çok karışık göstermek adına ukalalık seviyesinde terimsel konuşmalar anlatır. Bu İzmir'de daha da itici bir müşteri ilişkisine sebebiyet vermektedir. Bir de bu konuşmalar üzerine SEO Uzmanı adı altında yapılan kötü ve yanlış SEO çalışmaları ile az biraz duyulan güven de iyice yıpranmıştır.

Smartien yaptığı uygulamalar ile kısa sürede farkını ortaya koyması ile beraber çok hızlı bir şekilde SEO çalışmalarına duyulan güveni arttırma misyonunu istemeden de olsa üzerine almıştır.

Başarılı SEO Uzmanı olabilmek için, SEO çalışması kadar web sitesi konusunda da yetkin olmak gerekir. SEO çalışması sonucu web sitenize ulaşan potansiyel müşterilerinizin de web sitenizden memnun kalması şartır. Başarılı bir web sitesi en az başarılı bir SEO çalışması kadar önemlidir. Toplam hizmet anlayışımız SEO’yu bir sonuç değil araç olarak görmemizi gerektirmektedir.

Smartien olarak ana amacımız, firmanızın web sitesine olabildiğince çok sayıda müşteri olabilecek ziyaretçi yönlendirmek ve kalıcı olarak müşteriniz yapmaktır.

SEO çalışmasından da önem verdiğimiz çalışma anlayışımız, firmanız için internet üzerinde kaliteli ve güzel bir firma algısı oluşturmaktır.

Sadece SEO çalışması başarılı olsun diye her tarafından ucube metinlerin fışkırdığı, resim kaliteleri kötü siteleri yapmıyoruz.

Biz Smartien olarak hem güzel web siteleri hem de SEO’da başarılı web siteleri yapmakta hem de firmanız için tüm internette doğru ve güzel bir algı oluşturmaktayız.

Biz bu kavramı Smartien olarak, sadece Arama motoru optimizasyonu değil, Bütünsel SEO ilklerini uygulayarak Net optimizasyonu yapmaktayız şeklinde özetliyoruz.

Okunma 4360 defa