İzmir Web Tasarım Firması Olmak

İzmir’de Web Tasarım firması olarak hizmet vermek her şeyden ziyade iletişiminizin harika olmasını ve yoğun empati duygusunu beraberinde getirir. Her şehrin kendine benzeyen firmaları vardır.

Eğer İstanbul web tasarım firması iseniz, kesin koşullar, değişmez anlaşmalar ile tam zamanında istenen yoğun tempolu işler yetiştirmenizi gerektirir.

İzmir’de web tasarım firması işletirken ise şehrin geneline hakim aceleci gözüken ancak kelimelerin ardından gelen ağır işleyişe de alışmanız demektir.

İzmir’in, içinde yaşayan insanının, ilk memleketi neresi olursa olsun bu kendisine uydurması gibi çok şaşırtıcı bir mucizesi vardır.

O yüzden insanları asla şive ve tavırlarına göre yargılamayın. Ön yargılı olmayın. O kişi İzmir’de yaşıyorsa artık İzmirlidir.

Ve her İzmirlinin beklentisi çok yüksektir.

İzmir Web Tasarımında İlk Estetik İster

İlk olarak tasarladığınız web sitesinin öncelikli özelliği estetik ve görsel olmalıdır. Teknik terimler her ne kadar İzmir insanına güzel ve etkileyici de gelse, altyapısı çok iyi diye hiçbir zaman beğenmedikleri bir web tasarımını kabul etmezler. Kesinlikle kabul etmezler. Bir şekilde zorlayıp tamamlarsanız mutlaka bir sonraki web sitesini size yaptırmayacaklardır.

Sunduğunuz web tasarımı bir önceki tasarımınızın en az yüzde on daha iyi gözükmelidir. Bu kuralı bilmeden web sitesi yapmaya kalkarsanız, sürekli olarak geri dönen işler ile karşılaşır, müşterinizi, İzmir’i sevmemeye ve daha da kötü işler çıkarmaya başlarsınız.

Kesinlikle yarım bir tasarım ile müşterinizin karşısına çıkmayın. İzmir insanının bir taslağa bakıp hayal kurmasını beklemeyin. İzmir insanı şehrine baktığında sürekli güzellikler görmeye alışmış veya isteyen kişilerdir. Bu da ruhuna aceleci bir kalite isteği eklemiştir.

Türkiye’nin en güzel şehri İzmir’de yaşayıp, yaptığınız yarım web sitesi tasarımlarına bakıp daha güzel olacak hayali kurmalarını beklemek, müşterilerinizde sadece hayal kırıklığı yaratacaktır.

İzmir insanı ilk görüşte aşk insanıdır. Tasarımınıza bir kere bakar ya sever, ya da nefret eder. Nefret ettiğini susarak belli eder. Eğer web sitesi tasarımınızı gösterdikten sonra karşıdan bir tepki almıyorsanız işiniz çok zordur. Tavsiyemiz yepyeni bir taslak ile karşılarına çıkın.

Web sitesi tasarımlarınızı müşterilerinizin önüne atıp kaçmayın. İzmir hikayeler şehridir. Ruhsuz, alakasız renkler ile yapılmış ama en önemlisi hikayesiz hiçbir iş İzmir’de kabul olmaz. Tüm tasarımlarınızı hayata döndürün, anlatın, bir şahsiyet verin.

Bazen hayretler ederek bu parayı bu işlere, bu ürünlere niye veriyor diye düşünürseniz İzmir’in bu felsefesini gözden kaçırmışsınız deriz.

Müşterilerinize hitap etmeyen ama çok kullanışlı bir web sitesi yerine onların yerine düşündüğünüzü belli ederek tasarlanmış web siteleri çok daha makbuldür.

Müşterileriniz ile görüşmeye gittiğinizde bol bol gözlem yapın. Hayatlarından bir parçayı bulun ve bunu tasarıma aktarın.

Bu parçayı bulduğunuzda size ne kadar tuhaf gelirse gelsin, mutlaka tasarıma yansıtın.

Örneğin ışıltılı taşlı saatler takan bayan bir müşterinize gri ve minimalist web tasarımları yapıp gitmeyin.

İzmir insanı web tasarımı yaptırtırken kılı kırk yarar. Her detaya özellikle kelimelere dikkat edin. Mutlaka olacaktır ama yazım hatası yapmamaya çalışın. Olanları gördüğünüz anda düzeltin.

Web Sitesi Tasarımlarınızı Yönetim Panelli Yapın

Tasarımlarınızı mutlaka müşteriye verilebilecek yönetim panelli olacak şekilde hazırlayın. Web sitesi yapım işine eğitimi dahil edin. Her zaman web sitesi tamamlandıktan sonra müşteriye web sitesi içerik girişi eğitimi verin.

Karşınızdaki kişi bilgisayara ne kadar uzak dahi olsa yönetim panelini onun yeteneklerine göre özelleştirin. Mutlaka içerikleri kendilerinin de girebilmelerini sağlayın. İzmir insanı bağımlı olmayı sevmez. Ona bağımsızlığını verenden de asla ayrılmaz, unutmaz. Burası Atatürk'ün şehridir. İzmir özgürlükler şehri olarak bilinir ama onu özgürlükler şehri yapan İnsan'a da sonuna kadar da bağlıdır. Bu bilgi bile tasarımlarınızın müşterinize niye özgürlük vermesi gerektiğini yeterince iyi özetler.

Web sitesi tasarımlarınız geleceğe hazır olsun. Mutlaka SEO uyumlu, responsive ve mobil uyumlu ve yeni teknolojileri taşıyabilecek, güncellenebilecek sistemleri tercih edin. CMS, İçerik Yönetim Sistemi denen sistemleri kullanmaktan çekinmeyin ancak mutlaka kendi ve müşterinize göre özelleştirin.

Web Sitesi Ücretlerinde Pazarlığa Alışkın Olun

Ücret konusunda sürekli bir pazarlık haline alışkın olun.

Ancak ücreti işin önüne engel olarak koymayın. Ya anlaşın, ya anlaşmayın ama anlaştıktan sonra ücret konusunda hala memnuniyetsiz olmaya devam etmeyin.

İzmir insanı ile web sitesi yapımı için mutlaka karşılıklı görüşün. Bize uzaktan, telefonda bir kere bile işe tamam dendiğini hatırlamıyoruz.

Fabrika olsun, küçük işletme olsun kesinlikle ama kesinlikle onlardan veri, içerik gelmesini beklemeyin.

Sürekli aktif olarak insanları arayın, eksikleri isteyin gerekirse araya girip siz oluşturun.

Bu bizim işimiz değil derseniz İzmir’de web tasarımı yapmayı hala anlamamışsınız demektir.

İzmir insanı her zaman yoğundur. Firma yetkilisinin size çok yoğunum ilgilenemedim dedikten sonra Alsancak’ta bira içerken veya Çeşme sahilinde güneşlenirken fotoğraflarını görseniz dahi bunu o insana karşı bir bilenme konusu yapmayın.

Gerçekten İzmir’de iş yapmak çok streslidir. Özellikle fabrika gibi 50 kişiden büyük her işletme de çalışan herkes 10 kişilik çalışmaktadır. Eğer o kişi bira ve güneşleme ile rahatlayabiliyorsa bırakın rahatlasın.

Her zaman güler yüzünüzü ve sakinliğinizi koruyun. İsteklerinizin ana fikrini detaylı anlatın. Empati kurun ve mümkünse web sitesini bitirebilmek için sürekli yüz yüze görüşme fırsatları yaratın.

İşte Smartien olarak İzmir’de web tasarım firması olmanın kriterlerini bu şekilde gözlemledik.

Sizce de doğru teşhisler değil mi?

Okunma 3668 defa