SEO Yazılımları ve SEO Çalışması

SEO Yazılımları SEO Yazılımları Smartien

Bahsedeğimiz konu SEO yazılımları. Ancak net anlaşılması için sadece tüm SEO site ve SEO uygulayıcılarının bahsettiği baclink, içerik vs. analizleri yapan SEO yazılımları değil. Gerçekten web sitenizde olması gereken, arka planda çalışan, arama motoru kriterlerini yerine getiren ve getirmek için size otomasyon ve arabirim sağlayan site içi SEO yazılımlarından bahsediyoruz. Site içi SEO yazılımlarından bahsediyoruz. Web sitenizde çalışan bu programlar, yazılımlar bir çok analizi de size sağlar. Bu konuyu özellikle bir kaç defa daha vurgulayarak anlatacağız.

İster profesyonel bir tasarımcı, ister web sitesini yaptırmaya aday yeni bir iş sahibi olun, çevrenizi bir anda “çok düşük fiyatlara Google da birinci sıraya getiriyoruz” diyen sahtekarlar veya SEO şart diyen bir çok yardımcı olmak isteyen arkadaş ve para kazanmak isteyen web tasarımcı ve SEO uzmanı saracaktır.

Siz de bir çok doküman okuyacak, internette genel olarak aynı başlayan ama sonra birbirinden kaotik terim ile tanışacaksınız.

Backlink paketleri, özgün içerikler, semler ile dolu dünyaya adım atacaksınız.

Smartien olarak basit bir yaklaşımımız var.

Hiçbir SEO çalışması bilginiz olmasa dahi cevaplarını sizin de çok iyi bildiğiniz soruların cevaplarını tekrar vurguladığımızda nasıl bir yol izlenmesi gerektiğine kesin karar vereceğinizi düşünüyoruz.

  • Arama Motorları ve En Önemlisi olan Google bir Yazılım mı?

Evet, Google ve diğer arama motorları içinde algoritmalar çalışan internetteki bilgileri düzenleyen yazılımlardan oluşan daha büyük bir yazılımdır. Aslında siz arabirim dediğimiz üzerindeki arama butonu olsun, linkler olsun yazılımlar ile bu yazılımın arka planına istekler gönderiyorsunuz.

  • Peki Web Siteniz bir yazılım mı?

Evet web sitenizde bir yazılım. İçerikleri, görselleri sizin internette sunabilmeniz için bazen web tasarımcı, bazen web geliştiricileri insanları aracı olarak kullandığınız, bazen yönetim paneli dediğimiz arabirimler ile kendinizin içerikleri ekleyip yayınlayabildiğiniz küçük büyük yazılımlardan oluşan birleşmiş bir yazılımdır.

  • Peki Son Soru, SEO Çalışmasının da O zaman Yazılımlar ile Yapılması Gerekmez mi?

Bir çok SEO firmasının tanıtımlarını okuduğunuzda, bu işin teknik bir kısmı olmadığını, ilk başta linkleri düzenlemek gerektiğini, özgün içerikleri yazsak büyük ilerleme kaydedileceğini yazıyor.

Ya da tam tersi, insanları bu işlerin çok karışık olduğuna ikna eden, karışık teknik analizler yapıyorlar. Bunları ayrıntılarını ballandıra ballandıra anlatıyorlar ama bu analizlerin sonuçlarına göre web sitenizdeki aksaklıkları hangi yazılımlar ile düzelteceklerini söylemiyor.

Hep aksaklık tespit ediyorlar peki nasıl bir çözüm getireceklerini bir türlü dile getirmiyorlar. Çünkü bu analizleri yapanların çoğunun akıllarındaki tek çözüm de web sitenizin karşısına oturup tek tek içerikleri linkleri düzenlemek veya yeni içerikler eklemek.

Ek olarak ta web sitenize backlink paketleri dediğimiz Google temel algoritmasından kaynaklanan bir açığı değerlendirmeye çalışmak. Yani sitenizin linklerini başka sitelere gizli veya değil koymak, gömmek. Ancak Google bu konudaki açığı için bir çok önlem aldığı ve site dışından yapılan hiçbir müdahaleye sıcak bakmadığı için her yerde okuyacağınız gibi bu yöntemler çok riskli.

Konuyu net olarak sonuçlandırırsak, Google Bir Yazılım ise, Web Siteniz Bir Yazılım ise, SEO Çalışmanız da da SEO Yazılımlarını Kullanmak Zorundasınız. Nokta.

Site İçi SEO Yazılımı Nedir?

Bahsettiğimiz SEO Yazılımları sadece web siteniz için başka firma ve web sitelerinden hizmet aldığınız analiz yazılımları değil. Arama motoru ile bağlantı kuran, sitenizi optimize eden, linkleri otomatik düzenleyen, site haritalarını günlük otomatik oluşturan, tüm link formatlarında amp, html linkler hazırlayan ve daha bir çok işlemi sizin için yapan, web siteniz içinde çalışan SEO yazılımlarından bahsediyoruz.

Web sitenizin arka planında çalışan SEO yazılımları olmadan yapacağınız elle ile düzenlemeler, iyi niyetli çabalar, göstereceğiniz bol sabır belli bir yere kadar işe yarayacaktır.

Diğer SEO çalışmalarına, reklama ayıracağınız çok değerli vaktinizi ve paranızı SEO çalışmasını otomasyona döken programlar olmadığı için sürekli devam eden gereksiz bir site içi düzenleme çalışmasına harcayacaksınız.

Çoğu işinde sadece düzenleme ile çözülemeyeceğini dahi bilemeyeceksiniz.

Eğer ki bu yazılımlar web sitenizde yok ise %100 SEO uyumlu web sitesi yapıyoruz diye bir kavramdan bahsetmek te en iyi hali ile aldatmacadır.

Smartien, 35’in üzerinde SEO yazılımı ile web sitenizi tekrar yapar. Sürekli değişen bir dünyada  yeni SEO yazılımlarını tarar ve sitelerine uygulamaya çalışır.

Yani senelerin getirdiği uzmanlığa rağmen %100 SEO uyumlu site yapıyoruz demeye biz bile çekiniyoruz.

Bu yazılımlar el ile yaparken saatler, günler kaybedeceğiniz düzenlemeleri otomasyon sistem ile kendisi yapar, size ve bize kolay arama motorları bağlantıları için arabirimler sağlar, sitenizi, içeriklerinizi, görsellerinizi otomatik olarak optimize eder.

Bizim ile tanıştığınızda daha ne gibi bir özellikleri olduklarını size yakından anlatmak için sabırsızlanıyoruz.

Smartien’de Site içi SEO çalışması yazılımlar ile yapılır. Bu yazılımların bir analiz metodu da olduğundan gelişmeleri takip edebiliyor, ölçülendirebiliyorsunuz.

Doğru yöntem de eğer siz de takdir ettiyseniz yazılımlar üzerinden çalışma yapmaktır.

Okunma 4039 defa