Smartien İzmir Web Tasarım ve SEO Firması

SEO ve İçerik Yönetim Sistemleri SEO ve İçerik Yönetim Sistemleri Smartien

İzmir Smartien Web Tasarım, SEO, Yazılım ve Sosyal Medya Firması

İzmir Smartien Web Sitesi Tasarım Firması, özellikle SEO alanında İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi'nde Arama Motoru Optimizasyonu Master Tez çalışması da dahil olmak üzere hem sektör de yenilikçi uygulayıcı olarak hem akademik seviyede sürekli araştırma yapan firmadır. Hem akademik hem sektörel olarak bir çok başarılı uygulama ve proje için SEO çalışmaları yapmış ve yapmaktayız. SEO çalışmaları başarısı için öncelikle SEO çalışmasına uygun web siteleri tasarlamaktayız.

Bir İzmir web sitesi ve SEO firması olarak hem arama motorlarına uygun altyapısı hem estetik olarak başarılı sitelerin gerçek anlamda SEO uyumu sağladığını anladığımız andan itibaren web siteleri tasarımlarımızı yoğun estetik kaygı ile yapmaktayız.

Bunun nedeni sadece kişisel estetik kaygımız değildir.

Arama motorlar yazılımları çok hızlı bir şekilde yapay zeka yazılımları ile yer değiştirmektedir. Şimdiye kadar işe yarayan halen kısmi başarı sağlayan anlamsız dizinlerce anahtar kelimeler ile dolu ana sayfa ve site yapıları oluşturmanın gerçek anlamda bir fayda sağlamamaktadır. Sonuçta linklerinizin arama motorunda bulunurluğu artsa dahi sitenizi ziyaret eden yine gerçek bir insandır. Kötü bir tasarımda bu potansiyel müşteriyi sizden uzaklaştırır. Yeni nesil yapay zeka arama algoritmaları insan düşünce ve sosyal mantalitesini taklit etmek üzerine yazılmaktadır.

SEO ve Yapay Zeka

Basit bir mantık ile artık estetik kaygısı yüksek, içerik olarak kaliteli siteleri ön plana çıkarmaktadırlar. Yani SEO çalışması yapıyoruz adı altında, her yerinden arama kelimeleri fışkıran sitelerden ziyade bu arama sorgularını belli bir mantık ve estetik kaygı ile ön plana çıkaran firma kazanacak demektir. Yerel işletme dediğimiz il bazlı aramalarda durum belki şu an için önemsenmiyor olabilir. Tüm siteler kötü gözüküyorken sizin sitenizin estetik kaygıyı önemsememesi normal kabul edilebilir.

İçerik Yönetim Sistemleri, CMS

Ancak yavaş yavaş estetik ve yazılım doğrularının uygulanması ile durumun hızla değiştiğini gözlemlemekteyiz. Yeni web içerik sistemleri, yazılımları sadece belli bir estetik standardı getirmekle kalmıyor. Bu estetik standardı çok hızlı çalışan ve düzenli kod ve güvenli kodlar ile yapıyorlar. Bir web sitesi içerik yönetim sistemi, yani CMS ler o kadar gelişmiş durumdadırlar ki, özel yazılan aslında kod toplama yazılımları ismini verdiğimiz toplama yazılımların yeni nesil CMS ler ile baş etmesi neredeyse değil, alenen imkansızdır.

Yeni nesil CMS’ler hem kod, hem SEO uyumu hem de estetik açıdan artık bir yazılımcının tek başına yetişemeyeceği noktadır. Web Tasarımlarımızı bu sebeple CMS, İçerik Yönetim Sistemleri kullanarak tasarlamamızın sebebi budur. Yazılımsal başarılarından ötürü de yeni nesil CMS’ler, hem SEO açısından hem de estetik açıdan muhteşem yazılımlardır. Güzel uygulanmış ve düzenlenmiş ve yapılandırılmış bir CMS ile SEO çalışması başarısı da mutlak olarak gelmektedir.

Okunma 3528 defa