Google Benim İşletmem Üzerinden Dolandırıcılık

Google Benim İşletmem Üzerinden Dolandırıcılık Google Benim İşletmem Üzerinden Dolandırıcılık Smartien

Her gün yeni bir dolandırıcı tipi ile karşılaşmaktan yıldık. Ama insanlar kolay paranın peşinden akla hayale gelmeyecek ve pervasızca denemeler yapmaktan yılmadı.

O yüzden lütfen bu yazı önemli paylaşabilirseniz sevinirim. Sizi Google’dan arıyoruz, eğer şu kadar para vermezseniz, Google aramalardan silineceksiniz, Google Haritalardan silineceksiniz diye sizden para isteyen kişiler tamamen dolandırıcıdır.

Bir çok farklı kişi bu yöntem ile para sızdırmaya çalışıyor. Mümkünse telefon numaralarını alıp savcılığa haber verin. Daha kolay bir yöntem ise Bimer üzerinden İhbar hattı ile durumu Başbakanlığa haber verebiliyorsunuz. Eğer şikayetinizi “ihbar” olarak yaparsanız, “kimlik bilgilerimi gizleyin” seçeneğini de kullanabiliyorsunuz. Bimer şikayet hattının bu özelliğini sadece bu tarz değil, her türlü dolandırıcılık, savcılık gibi durumlarda da kullanabiliyorsunuz.

Google Benim İşletmem tamamen parasız bir Google hizmetidir. Çalışma şekli şu şekildedir;

Önce firmanızı “Google Benim İşletmem” kısmına ekiyorsunuz.

Ya da var olan sonucu “Bu İşletmeyi Sahiplen”seçeneği ile üzerinize almak istiyorsunuz.

Ardından “Posta” aracılığıyla Fransa’dan işletmenizin bulunduğu adrese bir mektup-kod gelir. Bu kodu kim girerse o kişi işletmeyi sahiplenir. O yüzden gelen kodu “Asla Kaybetmeyin”, güvendiğiniz ve işletmenizin internetteki yöneticiliği yapmak için belirlediğiniz kişiler haricinde “Kimseye Söylemeyin” ve mutlaka işletmeyi kendi var olan veya oluşturacağınız “Gmail” mail hesabı üzerinden işletmenizi sahiplenin.

Sizi dolandırmak isteyen kişiler bu kodu öğrenmeye çalışıyorlar. Bu şekilde onlara bağımlı kalacaksınız. İşletmenizin “Google Benim İşletmem” deki konumunu kendi üzerlerine alarak sizden sürekli para sızdırmaya çalışıyorlar.

Bu şekilde bir durumda iseniz Google Benim İşletmem sitesine giriş yaparak şikayet hattından geri bildirim yapın. Maalesef Google’a ulaşmak çok zor ve bu durum bir çok dolandırıcının ortaya çıkmasına sebep oldu.

Bu tür durumlar için öncelikle kendi işletmenizi sahiplenin. Eğer işletmenizi sahiplendiyseniz, bu tür Google’dan silineceksiniz türü telefonlardan korkmadan, bu kişilerin telefonlarını savcılığa bildirmekten çekinmeyin.

Zaten telefon dışında bana e-mail olarak ulaşın dediğinizde herhangi bir e-mail atmaya yanaşmadıklarını fark edeceksiniz. Lütfen bu paylaşımı olabildiğince yayabilirseniz bu dolandırıcıların tuzağını bir nebze olsun kırabiliriz.

Saygılarımızla,

Okunma 1777 defa