Kurumsal

İzmir SEO Uzmanı, SEO Danışmanlığı ve Web Tasarım Firması Smartien

2017 yılında, yüksek bilgisayar mühendisi Emre Gökhan Vuran ve Sanatçı Ressam Meral Koraltan Vuran tarafından kurulmuştur.

Emre Gökhan Vuran, web tasarım, web sitesi geliştirme ve SEO konusunda 25 seneden fazla deneyime sahiptir.

Ressam Meral Koraltan Vuran ise son yıllarda görsel sanatlardaki yeteneklerini web sitesi tasarım ve sosyal medya uygulamalarında kullanarak müşterilerimize yeni bir vizyon kazandırmayı amaçlamaktadır.

Emre Gökhan Vuran olarak daha önce Emre Tasarım Internet Hizmetleri ile diğer web tasarım ve reklam ajansları adı altında da 500’ün üzerinde çeşitli kategorilerde, tanıtım sitesi ve e-ticaret tabanlı web sitesi tasarımı yaptım.

Sunucu yönetimi, yazılım ve web tasarım ve özellikle son yıllarda web sitelerinin gereklerinden biri olan arama motoru optimizasyonu konusunda yetkin bir deneyime sahibim.

SEO konusundaki çalışmalarımı akademik dünyada da ilerletmek için Dokuz Eylül Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Bilgisayar Mühendisliği Bölümünde “SEO, Search Engines Optimization, Arama Motoru Optimizasyonu üzerine Yüksek Lisans Tezi" yazdım.

Tezi inceleme şansı bulursanız hali hazırda Türkiye üniversiteleri içinde SEO üzerine yapılmış tez çalışmaları içinde "deneye dayalı SEO çalışması sonuçları" sunan dişe dokunur tek tez olduğunu görebilirsiniz. Google arama motoru da yüzlerce ilgili arama teriminde sitemizi ilk sıralara taşıyarak tezimin içeriğini ve kalitesini takdir etmiştir. 

Smartien markasını oluşturmaktaki amacımız kişisel bir isim olan "Emre Tasarım ve Internet Hizmetleri" isminin kişilere ulaşma sınırlarına geldiğini hissetmemizdi. Firmamızın isminin ileride daha da tanınabilir olacağına olan inancımız ile Smartien markasına evrilme fikri hoşumuza gitti. Bu yüzden eşim de olan Sanatçı Meral Koraltan Vuran ile beraber hem yazılım hem görsel olarak daha etkin olabilmek adına bünyesine yetenekli içerik yazarlarını da katarak Emre Tasarım ve Internet Hizmetleri olan firmamızı, Smartien markası altında yeniden kurguladık.

Buradan da anlaşılacağı gibi Smartien 2017 Ocak ayında resmi olarak kurulmuş olsa da sektördeki deneyimimiz çeyrek asırdan fazladır.  Öyle ki Türkiye'deki bilişim sektöründeki en eski firmalarındandır.

İzmir SEO Uzmanı ve SEO Firması Smartien

Smartien adı altında başlattığımız değişim ile bilişim danışmanlığı, SEO danışmanlığı, web sitesi tasarım, sosyal medya hizmetleri ve grafik tasarım başta olmak üzere firmalar ve kişiler için pek çok saha da hizmet veriyoruz.

Ama özellikle arama motoru optimizasyonu (SEO) konusunda firmaları ve internet ile ilgilenen tüm herkesi bilgilendirmeyi de ana misyon olarak belirledik. Bunu laf olsun diye söylemiyoruz. Sitemizi incelediğinizde yüzlerce sayfada çok değerli bilgiler bulacaksınız. Bunun yanında Emre Gökhan Vuran olarak bilgiyi aktarma konusunda çok ciddiyim ve yetinmedim;

Akademik çalışmalar ile SEO çalışmalarına güvenilir bir metodoloji ve taze bir bakış açısı getirmek istedim. Smartien'nin asıl çalışma odağını oluşturan SEO çalışmaları hakkında çevrimiçi dünyada çok yanlış ve eksik bilgiler iolduğunu gördükçe bunlar ile bir nevi savaşa giriştik.

Fikirlerimi paylaşma noktasında elimden geleni yapmaya çalışıyorum. İzmir Gazeteciler Cemiyeti'de bu konudaki çabalarımı takdir etti. Kendi günlük gazete olan Dokuz Eylül Gazetesi'nde teknoloji sayfasında bir sütun ayırdılar. Her Pazartesi gazetenin teknoloji köşesinde yazılarımı paylaşıyorum.

Dokuz Eylül Gazetesindeki köşe yazılarımı okumak için tıklayın...

Türkiye'de SEO çalışmalarının karmaşıklığını kullanarak kendine SEO danışmanı, SEO uzmanı, dijital pazarlama uzmanı gibi sıfatları uygun gören aslında çalışmadan kolay yoldan para kazanmayı hedeflemiş iyiniyetli olmayan pek çok kişi var. İşini iyi yapanları elbette tenzih ediyorum. Ama "SEO uzmanı", "dijital pazarlama uzmanı" gibi sıfatlar içinde kullanılan "uzman" unvanınında hak etmeden kullanılmasını doğru bulmuyorum. Türkiye'de SEO konusunda sadece çeyrek asırdan fazla saha çalışmaları ile değil akademik yeterlilik olarak da master tezi yapmış biri olarak "uzman" sıfatını hakkı ile kullanabilecek çok az kişiden biri olduğumu söyleyebilirim.

Bu linkten "Uzman kime denir?" isimli makalemi okumak için tıklayın...

SEO çalışmaları yapısı gereği binlerce basit işin yapımından oluşan karmaşık bir çalışmadır. SEO uzmanı, bilişim dünyasının orkestra şefidir. Gerçekten uzman bir SEO profesyoneli yazılım bilgisine, sunucu yönetimi bilgisine, web tasarımı yapabilme kabiliyetine ve reklamcılık deneyimine sahip olmalıdır ki size yararlı olabilsin. 

Bu linkten "SEO Uzmanı ve SEO Danışmanı Kimdir?" isimli makalemi okumak için tıklayın...

Bu sebeple yaptığımız ilk iş, piyasadaki algılanan SEO tanımından ayrılmak adına yaptığımız SEO çalışmalarını, NET Optimizsazyon tanımı altında yeniden değerlendirmek oldu.

Smartien NET Optimizasyonun ana odağı, firmanıza gelen kaliteli müşteri sayısını arttırarak cironuzu arttırmaktır.

NET Optimizasyon tanımı özetle bütünsel SEO hizmeti olarakta isimlendirilebilinir. Yani asıl amacımız sadece firmanızı arama sıralarında her ne olursa olsun yükseltmek değil, arama sıralarında yükseltirken de firmanızın imajını bozmadan, sürekli kalitesinin üzerine koyarak, arama motorları, sosyal medya siteleri başta olmak üzere tüm internet üzerindeki algısını iyileştirmektir.

SEO Uzmanı ve SEO Danışmanlık Firması Smartien

 Web Tasarım Hizmeti, SEO Çalışmaları, Sosyal Medya Yönetimi her biri birer amaç değil, sadece araçlardır. Amacımız müşterilerimizin sektörlerinde arama sıralarında ilk sıralarda yer alırken bunu saygın bir tarz ile gerçekleşmesini sağlamaktır. Ne pahasına arama sıralarında bir firmayı yükseltmekten ziyade asıl amacın çalıştığımız firma ve kurumlara kaliteli, uzun dönemli müşteriler kazandırmak olduğunun bilinci ile çalışmalarımızı şekillendirmekteyiz.

Sosyal Medya Yönetimi de işte bu noktada kullandığımız etkili bir yöntemdir. Sosyal medyada çalıştığımız firma adına yaptığımız paylaşımların o firmaya olan kısa ve uzun dönem imaj etkisi hakkında detaylı bir karar sürecinden geçtiğine emin olabilirsiniz. 

NET Optimizasyon tanımı içinde Google ve Facebook reklamları başta olmak üzere tüm sosyal medya üzerinde dijital reklamcılık ve video tanıtım hizmeti vermekteyiz. Tüm bu reklam çalışmaları bütün olarak hem arama motorları sıralamalarını hem de firma imajı için yapılmaktadır.

İzmir SEO, Web ve Grafik Tasarım Firması

Yine toplam kalite anlayışımız gereği müşterilerimize SEO, web sitesi çalışmalarının yanında gerektiğinde müşterilerimize baskı hizmetleri içinde grafik tasarım hizmeti vermekteyiz. Grafik tasarımlarımızı da müşterilerimizin firma konseptine uygun olarak yaratıcı ve çarpıcı grafik tasarımlar yapıyoruz. Smartien için grafik tasarım konsept bir çalışmadır. Birbirine benzeyen aynı tip çalışmalar yerine firma tarzını oluşturacak tek bir konsept çalışma fikri üzerinden çalışmalarımızı yapmaktayız.

Neden Smartien?

1) Smartien firmasını uzun yıllar boyunca sektörde tutan asıl düşünce az müşteri ile öz iş çıkarma fikridir. Başarılı olduğumuz konu ise devamlılık ve iletişim yönetimidir. Smartien düşüncesi altında müşterilerimiz ile SEO bilirkişisiyiz, dijital pazarlama uzmanıyız veya ingilizce dilinden devşirme acayip sıfatlar arkasına saklanarak iletişim kurmaktan nefret ediyoruz. Bilişim dünyasına iyice itici hale gelen tüm sıfatlar altında uzaktan, üstten bir bakış açısı ile görüşmeyi doğru bulmuyoruz. İki taraflı olarak gerçek düşünce ve duygularımızı ifade edeceğimiz bir ortam oluşturmayı iş prensibi edindik. Müşterilerimiz ile belli bir çalışma saatini geçirdikten sonra karşılıklı güven oluşturabildiysek klişe reklam kelimeleri olsun diye değil, hepsini gerçekten ailemizin parçası olarak görüyoruz.

2) Başta SEO çalışmaları olmak üzere bilişim çalışmaları kazan-kazan çalışmalarıdır. Devamlılık gerektirir. Eğer müşterilerimiz kazanamaz ise bizde para kazanamayız. Bu fikir ile müşterilerimize kendimize kazandırır gibi kazandırmayı amaç edindik. Böylece müşterilerimize verilen hizmetin karşılığını alırken onlarında saygı ve sevgisini kazanarak uzun yıllara dayanan bir iş ilişkisi ediniyoruz.

3) Sürekli olarak kendimizi geliştirmeyi şiar edindik. Çünkü beyin organı vücudun yaşlanmayan belki de maalesef tek organıdır. Çalıştırıldığı takdirde sürekli olarak sinir bağlantıları üretir. Özel bir sağlık sorunu yaşamıyrosanız sürekli olarak gelişirsiniz. Bu durumda çalışmaya yatkın ve yenilikçi fikirlere çabuk adapte olacak bir düşünce yapınız var ise Smartien sizin için en doğru SEO uzmanı, Web Tasarım, Grafik Tasarım ve Sosyal Medya Yönetimi Firmasıdır.

Bu yüzden Smartien SEO uzmanı, SEO Danışmanlığı ve Web Tasarım firması sektördeki pek çok firmadan bilgi düzeyinin yüksekliği ve tecrübesi ile çok çok farklı bir yerdedir. Uzun yıllar bizim ile çalışan müşterilerimizin ve bizden destek alan tüm herkesin takdir ettiği gibi çok değerli bir teveccühe sahip olmuş nadir firmalardan biriyiz. Bizi yorumlar ile daha yakından tanımak için lütfen Google'daki hakkımızda yazılan yorumlarıda okumanızı rica ederim.

Smartien SEO Uzmanı, SEO Danışmanlığı ve Web Tasarım Firması Google Yorumlarını Okumak İçin Tıklayın...