Kurumsal

Smartien 2017 yılında, bilgisayar mühendisi ve web tasarımcı Emre Gökhan Vuran ve Sanatçı Ressam Meral Koraltan Vuran tarafından kurulmuştur.

Emre Gökhan Vuran, web tasarım ve web sitesi geliştirme konusunda 20 seneden fazla deneyime sahiptir.

Ressam Meral Koraltan Vuran ise son yıllarda görsel sanatlardaki yeteneklerini web sitesi tasarım ve sosyal medya uygulamalarında kullanarak müşterilerimize yeni bir vizyon vermekte kullanmaktadır.

Emre Gökhan Vuran daha önceki firması Emre Tasarım Internet Hizmetleri ile diğer web tasarım ve reklam ajansları adı altında da 500’ün üzerinde çeşitli kategorilerde, tanıtım sitesi ve e-ticaret tabanlı web sitesi tasarımı yapmıştır.

Sunucu yönetimi, web tasarım ve özellikle son yıllarda web sitelerinin gereklerinden biri olan arama motoru optimizasyonu konusunda yetkin bir deneyime sahiptir. Başarılı bir çok web sitesi ve çalışma yapmıştır.

Hali hazırda Dokuz Eylül Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Bilgisayar Mühendisliği Bölümünde “SEO, Search Engines Optimization, Arama Motoru Optimizasyonu üzerine Yüksek Lisans Tezine devam etmektedir.

Sanatçı Meral Koraltan Vuran ile beraber hem yazılım hem görsel olarak daha etkin olabilmek adına

bünyesine sosyal medya ve dijital medya uzmanlarını da katarak Emre Tasarım ve Internet Hizmetleri olan firma ismini Smartien olarak yeniden tanımlamışlardır.

Buradan da anlaşılacağı gibi Smartien Internet Hizmetleri 2017 Ocak ayında resmi olarak kurulmuştur. Ancak geçmişi ve tecrübesi ile sektördeki en eski firmalarındandır.

Eski ismimiz Emre Tasarım ve Internet Hizmetleri olarak yaklaşık 20 senelik bir deneyime ve müşterilerimizin güvenine sahibizdir.

Artık Smartien adı altında başlattığımız değişim ile internet danışmanlığı, web tasarım, SEO, NET optimizasyon, grafik tasarım başta olmak üzere kurumlar için sosyal medya yönetimi, dijital reklamcılık, içerik oluşturma alanlarında da hizmet vermekteyiz.

Özellikle arama motoru optimizasyonu (SEO) konusunda kurumları ve internet ile ilgilenen tüm şahısları bilgilendirmeyi de ana misyon olarak belirledik.

Akademik olarak ta yenilikler getirmek istediğimiz SEO çalışması asıl hedef noktamız olacaktır. SEO olarak bilinen ancak çok yanlış ve eksik bilgiler ile giderek internet üzerinde kötü bir ticari sektöre dönüşmüş olguları doğru mil taşları koyarak tekrar tanımlamak, bu konuda daha çok öğrenmek ve öğrendiklerimiz ile yol gösterici olmak istemekteyiz.

Bu sebeple yaptığımız ilk iş, SEO tanımını NET Optimizsazyon tanımı altında değerlendirmek olmuştur.

NET Optimizasyon tanımı özetle SEO+ hizmetidir. Yani asıl amacımız sadece firmanızı arama sıralarında her ne olursa olsun yükseltmek değil, arama sıralarında yükseltirken de firmanızın imajını bozmadan, sürekli kalitesinin üzerine koyarak, arama motorları, sosyal medya siteleri başta olmak üzere tüm internet üzerindeki algısını iyileştirmektir.

NET Optimizasyonun ana noktası, firmanızın, kaliteli müşteri portföyünü genişletmektir.

NET Optimizasyon tanımı içinde Google ve Facebook reklamları başta olmak üzere tüm sosyal medya üzerinde dijital reklamcılık ve video tanıtım hizmeti vermekteyiz.

Yine toplam kalite anlayışımız gereği, web sitesi ve gerektiğinde baskı hizmetleri için grafik tasarım hizmetimizde Smartien’de öne çıkan hizmetlerimizdendir.

Hizmetlerimizi daha iyi anlatabilmek için yüz yüze görüşmeleri tercih etmekteyiz. Her türlü internet danışmanlığı bilgisi için bizi arayabilirsiniz.