İzmir SEO Uzmanı Kimdir? SEO Çalışmasında İzmir Kent Kimliği

İzmir SEO Uzmanı İzmir SEO Uzmanı Smartien

İzmir SEO Uzmanı Nasıl Olmalıdır?

SEO uzmanlığı adım adım ele geçirilen bir çatışma alanı gibidir. Türkiye'de SEO uzmanlığı halen meslek olma kriterlerini kazanmaya çalışan bir sektördür. SEO çalışmalarını bir mevzi kazanma savaşı olarak görmek veya adlandırmak doğru bir tanımlama olacaktır. SEO çalışmalarına en doğru başlangıç kapınızın önüdür. Burada kapımızın önü kavramında genele bir gidişat yapmalıyız. Yani bulunabilirliğinizin artmasını istediğiniz kelimelerde kapımızın önünden bulunduğunuz semt, ilçe, il, ülke olarak genişleme yapmalıyız. Önce semt kelimeleri ile yapılan arama sorgularında başarılar elde ettikten sonra buralardan sağladığımız trafik artışını il bazına, il bazından yararlandığımız trafik artışını ülke bazına yayarak yapılan çalışmalar doğru hedeflenmiş SEO çalışmaları olacaktır.

İzmir SEO uzmanı olarak bilinmek işte bu sebeple önemlidir. Yerel SEO çalışmalarındaki başarılı olduğumuzun bir göstergesi olacaktır. SEO uzmanları Google üzerine olan SEO çalışmalarında başarı elde edebilmek için Google’ın konum bazlı arama mantığını iyi anlamalıdır.

Bulunduğumuz şehir İzmir olduğu için Yerel SEO uzmanının ismi İzmir SEO Uzmanı olarak adlandırılmaktadır. Global SEO ile Yerel SEO farkı önemlidir. Yine de her iki SEO çalışmasının başlangıç yeri işletmenin bulunduğu şehirde var olmasını sağlamak ve bilinirliliğini ortaya çıkarmak ile başlar.

SEO Çalışmasının Başlangıcı; Google Benim İşletmem (Google Mybusiness)

Çalışmanın merkezini firmanın semti olarak alarak bir hedefleme ile SEO çalışmasını şekillendirmelidir. Yerel SEO çalışmasında da başarı için ilk önemli şart, Google Benim İşletmem sistemini ciddiye almaktan geçer.

Bu mevzilerden ilki Google Mybusiness veya Google Benim İşletmem Sistemine yapılacak kayıttır. Bir işletme mutlaka varsa kendi ismini sahiplenmelidir. Yoksa Google Benim İşletmem'e kayıt yapmalıdır.

Bu kadar SEO çalışması, SEO uzmanı, bir çok bilgi internette dolaşıyor olmasına karşın, hala Google SEO için mybusiness bölümünü bilmeyen veya önemsemeyen bu kadar işletmenin olması ilginçtir.

Arama sıralamasının ilk başlangıç yeri burasıdır. SEO çalışmaları için organik arama sıralarında yer almaktan önce Google haritalarda yer almak daha önemlidir. Ve Google haritalarda yer almakta yine Google Mybusiness ile mümkündür.

SEO uzmanı ilk etapta tüm çalışmalarını bu bölümler için yapmalıdır. Bir işyerinin doğru kategorilerde Google’ a tanıtılması ve etiketlenmesi ilk şarttır. Elbette potansiyel müşterilerin firmayı bulup arayabilmesi de buradan başlar.

İzmir SEO Uzmanı İzmir’i Tanımalıdır

Bir şehrin SEO uzmanı olmak için öncelikle ile o şehrin de karakterini iyi analiz etmiş olmak gerekir. İzmir SEO uzmanı olmak için de İzmir şehrini iyi analiz etmek gerekir.

İşletmenin SEO çalışmaları için yazılacak site içi makalelerdeki terimlerden başlayın da, sosyal medya yönetimi yapacağınız hesaplardaki hassasiyetlere kadar dikkatli ve İzmir’e yönelik bir çalışma yapmak şarttır.

İzmir’i anlamadan atılacak her adım boşa ve ters etkili olacaktır.

Ne demek istediğimizi anlatmak gerekir ise, İzmir insanı zaten bilinçli bir kent kimliğine sahip modern bir şehir insanıdır. Yüksek yoğunluklu hatta bazen kendilerine zarar verici oranda bir eleştiri kültürüne sahiptir. Basit algı yönetimlerini anlarlar ve buna karşı reaksiyon gösterirler.

Bunun ne gibi etkisi vardır. Örnek ile açıklamak gerekir ise,

Sosyal medya yönetimi SEO için gerekli ve önceliklidir. Paylaşımları arttırmak adına konunuz ile alakasız ve sadece bir iki satırdan oluşan içerikleri nasıl olsa paylaşırlar diye insanlara sunamazsınız.

Yazdığınız makalelerin içeriklerine sırf SEO çalışması olsun diye dikkat etmeden yazamazsınız. İki kat zararlı reaksiyon alırsınız.

Her şey den önemlisi site içerikleri ile vaatler birbirini tutmalıdır. İzmir insanının kandırılmaya olan reaksiyonu çok daha fazladır.

İzmir SEO Uzmanı İyi de Bir Web Tasarımcı Olmalıdır

İzmir SEO uzmanı gerçek bir web tasarım grafikeri ve yöneticisi de olmak zorundadır. SEO çalışmaları algoritmik hesaplara göre yapıp sadece arama sıralarında yükselmeyi robotlaştırmış SEO firmaları müşterilerine yarardan çok zarar vermektedir.

Her tarafından anahtar kelimeler akan ancak en ufak görselliğe önem vermeyen siteler ile İzmir’de başarılı olmak mümkün değildir.

Evet organik arama sıralarında ilk sıralarda çıkmak önemlidir. Ancak nitelik daha önemlidir. Görselliğe, içeriğe ve potansiyel müşterinin ve bu potansiyel müşteri İzmir insanı iken onların aklına hakaret edercesine yapılmış robotsal siteler ile başarı sağlamak mümkün değildir.

Başarılı bir SEO çalışması, görselliği yüksek, potansiyel müşteriyi siteye çeken ve içeride kalmasını sağlayan özverili çalışmalar ile mümkündür.

İzmir SEO uzmanı olarak anılmak isteyen her kim olursa olsun, İzmir insanının görsel güzelliğe düşkünlüğünü anlamak ve karşılığını vermek ile yükümlüdür.

İzmir SEO Uzmanı Egosundan Önce Müşterisini Düşünmelidir

SEO uzmanları binlerce teorik bilgi, analiz, yarışma hırsına sahip olurlar. Ancak SEO çalışmaları, SEO uzmanları arasında yapılan bir olimpik rekabetten önce müşteriye para kazandırma aracıdır.

Arama motorlarında ilk sayfalara gelmek hatta ilk sıralara ne olursa olsun diye gelmek doğru bir SEO çalışması değildir.

Müşterinin SEO çalışmasına ödediği miktarın en az birkaç katını müşteriye kazandırmak iyi bir SEO uzmanının ödevidir.

Özellikle İzmir de çalışan bir SEO uzmanı, İzmir’in ticari hayatını ve koşullarını göz önüne almalıdır. Hazır olmayan bir işletmeyi birden ilk sıraya taşımak bazen o firmaya en büyük zararı vereceğini unutmamalıdır.

Hem müşteri hem SEO uzmanının gözünü hırs büyümesi bir nevi kumar tutkusu yaratan arama sıralarında yükselme fikri, müşteriye zarar veren bir noktaya çok rahat gelebilmektedir.

İzmir çalışma hayatı genelde aile işletmelerine dayanmaktadır. Aniden gelişen iş sayısı artması çoğu zaman aile işletmelerinin kapasiteleri üzerinde çalışmaya zorlamaktadır. Bu da talebin karşılanamadığı arz durumlarına yol açmaktadır.

İzmir’de her zaman iş patlaması yaşatacak çalışmalar bu yüzden doğru olmayacaktır. Adım adım firmayı arama sıralarında yükseltmek gerekebilir. Böylece firma iş sayısını karşılayabilecek hazırlığı kendi içinde yapabilecek zamana sahip olacaktır.

Görüldüğü gibi İzmir SEO uzmanı sadece bilgisayar başında karanlık odalara gömülüp iş yapan bir kişi olamaz. Hem SEO teknik bilgisine hakim olduğu gibi ofisin dışında müşterisini tanımaya da zaman ayırmalıdır.

İzmir de hizmet veren bir SEO uzmanı, analitik ve teknik bilgiden önce müşterisinin işini ve kapasitesini anlayan bir işletmeci kafa yapısına da sahip olmalıdır.

İzmir SEO Uzmanı İyi Bir İletişimci Olmalıdır

Kesin bir uzlaşma şu olacaktır. Her işletme, hatta aynı sektörde iki işletmeye bile SEO çalışması aynı anda yapılsa dahi her bir SEO çalışması birbirinden farklı ve ilk olacaktır.

Hele ki İzmir insanı gibi hızlı ruh değişimlerine sahip ve coşkulu müşteriler ile çalışıyorken şehrin ve insanın karakterini iyi analiz edemeyen ve iletişim temellerini göz ardı eden her SEO çalışması ileride hem müşteri hem de SEO uzmanı için çok rahatsız edici boyutlara varan bir güvensizlik ilişkisine dönecektir.  

Anlatmaya çalıştığımız gibi bir SEO çalışmasına başlayan SEO uzmanı İzmir insanı ile çalışıyorken öncelikle olacaklar hakkında iyi bir bilgilendirme sağlamalıdır. İzmir insanı sabırsızdır. Gerçek dışı vaatleri vermek yerine önce olumsuzluklardan başlayarak verilecek bilgilendirmeler ilginçtir onları daha rahatlatmaktadır. Böylece olumlu sonuçlar geldikçe SEO uzmanına olan güvenleri artmakta ve çok iyi bir çalışma arkadaşına dönüşmektedirler.

Burada bir tehlikede SEO uzmanları için baş göstermektedir. İzmir insanı zor güvenir ancak karşısındaki firma ve kişiye güveninin boşa olmadığını anladığı andan itibaren ise abartılı bir güven duygusu ile bağlanır. Özellikle SEO gibi direkt maddiyatı sağlayacak çalışmalarda başarı elde edilmesi ile beraber SEO uzmanının ağzından çıkan her kelimeyi kutsal kabul etme durumunu yaratmaktadır.

Neden Smartien SEO Uzmanlığından Yararlanmalıyım?

İlk olarak, Smartien kurucusu Emre Gökhan Vuran uzun yıllar sürdürdüğü web tasarım ve SEO uzmanlığını akademik olarak ta devam ettirmiştir. Dokuz Eylül Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümünde Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) üzerine master tezi yapmıştır. 25 seneyi aşkın web tasarım ve bilişimi sektörü deneyimini SEO üzerine yaptığı master tezi ile bir adım ileriye götürmüştür. Bunun yanında uzun yıllardır sadece İzmir firmalarına hizmet vermiştir. İzmir'de SEO uzmanı olmanın tüm zorluklarını da saha da yaşamış ve öğrenmiştir. Bu sayede İzmir SEO uzmanı olarak İzmir’de hizmet vermek için SEO bilgimizi sergilemeden önce hassas bir iletişimci olmanın gerekliliğini de uzun yıllar önce öğrendik. Yukarıdaki maddeleri okuduktan sonra özetlemek gerekir ise bir SEO uzmanı herşeyden önce şehri ile ilgili felsefe ile hareket eden yetkin bir teknik bilgiye sahip olmalıdır. Smartien'den bu tür bir SEO hizmeti alırsınız.

Okunma 2854 defa